WISIENKI

Nauczyciele pracujący w grupie: mgr Aleksandra Müller-Koczor, wicedyrektor Malwina Furman

W poniedziałek 30 października  nasze przedszkole odwiedził pies terapeutyczny Bazyl wraz ze swoją opiekunką – panią Danusią.
Przedszkolaki zostały zapoznane z pieskiem oraz dowiedziały się jak należy zachować się w obecności psa, po czym każdy przywitał się z Bazylem poprzez podanie łapy lub przybicie piątki. Pani Danusia przeprowadziła zabawy edukacyjne z elementami dogoterapii, której celem jest wszechstronny rozwój podopiecznych, dostarczanie pozytywnego bodźca i satysfakcji z przebywania z psim przyjacielem.
Dzieci chętnie współpracowały podczas zabawy z psem, między innymi: wydawały mu komendy, które Bazyl wykonywał, karmiły i ukrywały przysmaki oraz wyczesywały sierść.
Podczas praktycznych zajęć dzieci utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą właściwego opiekowania się i traktowania czworonożnych przyjaciół.
Serdecznie dziękujemy Pani Danusi  za wizytę.

25 października po raz kolejny grupa „Wisienki” obchodziła Światowy Dzień Kundelka            w przedszkolu. Pomimo, iż to nietypowe święto – jest wyjątkowo pouczające. Zwraca uwagę na los najlepszego przyjaciela człowieka, jakim jest niewątpliwie pies. Święto powstało, aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność.

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków dlatego dzieci z przedszkola wyruszyły  na spacer w poszukiwaniu zmian jakie  zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku – Jesieni.

W tym dniu pogoda była wyjątkowa piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Przedszkolaki bezpośrednio obcowały z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach oraz zbierały jesienne skarby do kosza  w celu wzbogacenia kącika przyrody. Na zakończenie dzieci świetnie się bawił się na świeżym powietrzu.

Dzieci z grupy „Wisienki”  odwiedziły Bibliotekę Publiczną.  Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z porami roku. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.