TRUSKAWECZKI

Nauczyciele pracujący w grupie: 
mgr. Aleksandra Muller-Koczor,
mgr. Joanna Palica ,
mgr. Marzena Koszyk.

 „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy…

 Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.

Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

„DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

25 listopada br. przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ubrane w koszulkę ze swoim przyjacielem – misiem lub z misiowymi akcesoriami np. opaską. 

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce .

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

 

„Dzień życzliwości”

20.11 w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Życzliwości”. Podczas zajęć przedszkolaki przypomniały sobie „magiczne słowa”: przepraszam, dziękuję, proszę oraz ich wielkie znaczenie dla każdego człowieka.

Dzieci dowiedziały się, co to takiego jest życzliwość i w jak prosty sposób możemy sobie ją okazywać. Zobaczyły bajkę o Krainie życzliwości.  Dodatkowo z tej okazji rozmawialiśmy        o emocjach, które towarzyszą nam każdego dnia. Z pewnością przedszkolaki będą życzliwe dla siebie i najbliższych na co dzień, nie tylko w tym wyjątkowym dniu.

 

„DZIEŃ DYNI” 

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni” .             W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy w piątek 30 października.

Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. 

Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, odczytywania dyniowych sylab, gry w domino i wiele innych.  Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne.

Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastycznych, powstałe piękne prace.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.

„DZIEŃ UŚMIECHU” 

„ Mały czy duży

niech zawsze pamięta,

aby jego buzia była

zawsze uśmiechnięta!”:)

W piątkowy dzień w naszym przedszkolu było bardzo radośnie i wesoło, a to za sprawą wyjątkowego święta- Światowego Dnia Uśmiechu. Na dzieci czekało w tym dniu wiele zabaw, do których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha. Przez cały dzień obowiązywała zasada – obojętnie co by nie było uśmiech nie schodzi z naszych ust, jesteśmy mili i uprzejmi dla innych, zwracamy się do wszystkich z należytym szacunkiem. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych podopiecznych, nauczycieli, a także rodziców.

Jabłko, najbardziej znany polski owoc . Celem zajęć i wspólnej zabawy było: zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania  oraz utrwalenie wiadomości na temat jabłek.

Obchody Dnia Jabłka  rozpoczęto od rozmów na temat jego wyglądu, koloru, wielkości, kształtu oraz smaku. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku, poznawały różne gatunki tego owocu, a także zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów                    z jabłek. Ponadto przedszkolaki rozwiązywały  zagadki, słuchały wierszy i piosenek                  o jabłuszku. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, które dowiodły, że jabłko oprócz swoich cennych walorów smakowych. może posłużyć jako inspiracja do wielu konkursów. Po emocjach związanych z zabawą najbardziej oczekiwanym punktem dnia było wykonanie soku z jabłek oraz  jabłkowy poczęstunek.

 

 

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

 Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil                       w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

W naszym przedszkolu obchodziliśmy  15 września 2022r. Międzynarodowy Dzień Kropki.  Peter H. Reynolds, amerykański ilustrator oraz pisarz w 2003 roku wydał książeczkę dla dzieci o tytule „THE DOT” (ang. Kropka). Opowiada o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Dzień kropki to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. To święto, które skupia wszystkie dzieci wokół „kropkowego” zadania.

 

Pierwsze spacery i wspólne zabawy na świeżym powietrzu : 

 

Pierwsze dni w przedszkolu za nami, w tym czasie grupa Truskawek wspólnie z Kicią Kocią poznały plan dnia, kodeks przedszkolaka oraz kąciki zainteresowań. Zostały wykonane pierwsze prace plastyczne.