TRUSKAWECZKI

Nauczyciele pracujący w grupie:
mgr. Aleksandra Muller-Koczor,
mgr. Joanna Palica ,
mgr. Marzena Koszyk.

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil                       w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

W naszym przedszkolu obchodziliśmy  15 września 2022r. Międzynarodowy Dzień Kropki.  Peter H. Reynolds, amerykański ilustrator oraz pisarz w 2003 roku wydał książeczkę dla dzieci o tytule „THE DOT” (ang. Kropka). Opowiada o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Dzień kropki to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. To święto, które skupia wszystkie dzieci wokół „kropkowego” zadania.

Pierwsze spacery i wspólne zabawy na świeżym powietrzu :

Pierwsze dni w przedszkolu za nami, w tym czasie grupa Truskawek wspólnie z Kicią Kocią poznały plan dnia, kodeks przedszkolaka oraz kąciki zainteresowań. Zostały wykonane pierwsze prace plastyczne.