ANANASKI

 
W dniu 3 czerwca 2022 roku dzieci 5 i 6 letnie wraz z nauczycielkami wyruszyły na wycieczkę do pasieki pszczół JSW w Szerokiej Pan Józef Polnik – pszczelarz niezwykle interesująco opowiadał o życiu pszczół, ich pracy i sposobach pozyskiwania miodu.
Przedszkolaki poznały budowę ula, miały okazję zobaczyć budowe miodarki– maszynę, która wykręca miód, ramkę z komórkami pszczelimi oraz wiele innych narzędzi związanych z pszczelarstwem. Dzieci wysłuchały wiele cennych informacji o produktach pszczelich pozyskiwanych w pasiece i ich walorach zdrowotnych.
Podsumowaniem naszej wizyty były przepyszne wafelki z miodem, które zostały przygotowane specjalnie na nasze przybycie. Dzieci były zachwycone.
 

Nasze przedszkolaki wybrały się do Filharmonii w Jastrzębiu- Zdroju . Audycje dla dzieci była przygotowana i wykonana przez uczniów .Dostosowana do możliwości percepcyjnych słuchaczy, zróżnicowana pod względem tematycznym, umożliwiająca poznanie                           i usłyszenie różnych instrumentów wchodzących w skład orkiestry symfonicznej. Nasze dzieci bardzo lubią te spotkania z muzyką “wysokiej klasy”.

 

Podczas zajęć  dzieci  realizowały kolejne działanie w ramach projektu “Nasz Eko Ogródek” . Przedszkolaki podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą swoich pań posadziły kwiaty w doniczkach, które upiększą otoczenie naszego przedszkola. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci miały możliwość poszerzenia wiadomości na temat roślin i warunków niezbędnych do ich rozwoju. Zajęcia te przysporzyły wszystkim wiele radości, ciekawości i satysfakcji z podjętych działań.
 
Dnia 27.05.2022r przedszkolaki z grupy anansaki udały się z wizytą na do szkoły podstawowej nr 12 w Jastrzębiu-Zdroju.
Niektóre dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły, było to dla nich nie lada przeżycie – duży budynek, dużo dzieci, dzwonek na przerwę.
Przedszkolaki zostały miło przyjęte przez uczniów z II klasy.
Dzieci miały okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach, na których odpowiadały na pytania oraz rozwiązywały zagadki. Przedszkolakom najbardziej podobała się tablica interaktywna.
Przedszkolaki z grupy  ananasków z wielką radością powitały wyjątkowego gościa strażaka. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom. Dzieci poznały numer alarmowy do straży pożarnej oraz dowiedziały się w jakich sytuacjach powinny go używać. Miały również możliwość poznania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieciaki z wielką radością przymierzały hełm strażaka, mundur, aby choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy STRAŻAK. 
 
22 kwietnia dzieci z grupy Ananaski obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta w przedszkolu odbyły się zajęcia, na których dzieci miały okazję zapoznać pomniejszony model ziemi – globus Dzieci miały okazję porozmawiać o tym co sprawia że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemia aby była szczęśliwa (czysta). Ananaski przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, a na koniec wykonały opaski ekologa. 
 
4 kwietnia 2022 r. w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Marchewki.
Celem tego dnia było przedstawienie
i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania
w zespole oraz zapoznanie dzieci ze sprzętem gospodarstwa domowego – sokowirówką i robotem kuchennym. Wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką.
Były zabawy ruchowe, pogadanki o marchewce, omawianie ilustracji, rozwiązywanie zagadek, praca plastyczna – „ marchewka”
Nasze Panie obierały marchewki, z których robiliśmy sok .

Było dzisiaj dużo śmiechu, ale chyba właśnie

o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie ananaski będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.
 
 
W dniu 30.03.22r. dziesięcioosobowa drużyna z grup 5-6 latków z Publicznego Przedszkola nr 19 wzięła udział w zawodach. Celem imprezy było popularyzacja gier i zabaw sportowych, integrowanie środowisk przedszkolnych i przestrzeganie zasad sportowej rywalizacji. Nasza drużyna brała udział w następujących konkurencjach: „Sadzenie i zbieranie ziemniaków”, „Toczenie piłki”, „Przejście przez tunel”, „Zabawa z hula-hopem”, „Narciarz”, „Bieg po fanty”, „Zagadki”, „Bieg z przeszkodami”, „Zespołowa układanka”, „Slalom kelnerów”. We wszystkich konkurencjach nasze przedszkolaki wykazały się dużą sprawnością fizyczną. W sportowej zmaganiach zajęliśmy IV miejsce, ale najważniejsze jest to, że wszyscy bardzo dobrze się bawili
i zawodnicy i kibice. Konkurencje były bardzo trudne, tym bardziej gratulujemy naszym przedszkolakom i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
 
 
 
 
 
Bal karnawałowy jak co roku dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie nie tylko z bajek. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Przedszkolaki świetnie się bawiły uczestnicząc we wspólnych zabawach, konkursach ,tańcach przy bańkach mydlanych ( Dziękuje bardzo Bombelove Centrum Animacji dla dzieci i nastolatków za użyczenie maszyny do baniek). Uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

 

W tłusty czwartek w przedszkolu w grupie „Ananaski ” odbył się Dzień Pączka. W ten bardzo słodki dla wszystkich dzień, przedszkolaki zapoznały się ze zwyczajami polskiej tradycji, z historią pączka. Oczywiście dzień ten nie mógł się odbyć bez najważniejszego akcentu- pączka, przedszkolaki zajadali przysmaki, aż im się uszy trzęsły. Odbyła się wspólna zabawa. Był to zarazem słodki jak i wesoły dzień dla przedszkolaków, którego długo nie zapomną.

Dziś obchodziliśmy święto znanych, prehistorycznych stworzeń. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy ,,wykopalisk” dzięki którym zobaczyliśmy jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Obejrzeliśmy film edukacyjny przedstawiający historię funkcjonowania dinozaurów, ich cechy i gatunki. Jak się okazało trudne nazwy niektórych z nich nie są straszne dla naszych przedszkolaków, wszyscy sobie z nimi poradzili.

 

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”

14 lutego 2022 roku był dla Ananasków  prawdziwym, czerwonym dniem miłości                       i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka  od pani. Dzień Walentynowy w grupie Anansaków z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

TEMATY KOMPLEKSOWE REALIZOWANE W MIESIĄCU LUTY:

                                                                         

                                                                           I. Karnawał na świecie

                                                                           II. Polarna wyprawa

                                                                           III. Na wiślanym szlaku

                                                                            IV. Sztuka blisko nas

 

TEMATY KOMPLEKSOWE REALIZOWANE W MIESIĄCU STYCZNIU:

                                                                           I. Coraz bliżej gwiazd

                                                                           II. Za zimową szybą 

                                                                           III. Serce dla babci i dziadka 

                                                                            IV. Kim będę ? 

 

 

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy pięknych chwil w świetle choinki,

radosnych momentów w gronie najbliższych, dystansu do świata w tym szczególnym czasie i worka wspomnień, które pozostaną z Państwem na kolejne lata.

Wesołych świąt! Życzą wszystkie Panie z grupy Ananasków 😊

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ile zarabia Święty Mikołaj? - Super Express

Dnia 06 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość święty Mikołaj . Pomimo braku śniegu we wczesnych godzinach rannych przybył do przedszkola. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały . Po śniadaniu poznaliśmy legendę o św. Mikołaju. Powitaliśmy  św. Mikołaja wierszem i piosenką . Spotkanie z Mikołajem minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cieszymy się, że  o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi, choinka i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi, choinka i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko i tekst „MERRY CHRISIMAS VACAT ON MODE ON”

Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, choinka i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi, choinka i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym osoba, dziecko, stoi, choinka i w budynku

 

11 listopada- Święto Odzyskania Niepodległości - Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie
 
W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości.
Z uwagi na panującą pandemię i obostrzenia uroczystość ta miała charakter niecodzienny.  Każda z grup obchodziła ją osobno. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a(1901-1966). Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko, stoi i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku

 

 

8 LISTOPDA  

 

 

” Nie rozmawiaj z nieznajomymi ” taki był temat pogadanki z Panią ze straży miejskiej .

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, dziecko, ludzie stoją i tekst „MARVEL”

 

Oddział Przedszkolny | Zespół Szkół w Zręcinie Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego i św. Jana Pawła II w Zręcinie Samorządowe Przedszkole w Zręcinie

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni” . W naszej grupie  święto to obchodziliśmy w piątek 29  października, wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i  że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, odczytywania dyniowych sylab, gry w domino i wiele innych.  Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastycznych, powstałe piękne prace.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 września 2021 r. do  naszego przedszkola zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście a mianowicie gościliśmy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Ruptawa.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa.

Duże zainteresowanie sprawiło dzieciom oglądanie wozu strażackiego, którym przybyli nasi goście. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej  i odpowiedzialnej pracy.

Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsza, ale miejmy nadzieję, że nie ostatnia wycieczka grupy Ananasków do

Muzeum Dzwonków w Jastrzębiu- Zdroju.

 

Blog Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej: Nowy rozkład autobusu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ścieżka sensoryczna to pewnego rodzaju tor przeszkód dla dziecka, którego funkcją jest stymulowanie zmysłu dotyku. Pośrednio wpływa on korzystnie na rozwijanie innych umiejętności, a co najważniejsze – jest świetną zabawą .

Dzieci z grupy Ananasków również lubią świetna zabawę!

jjj Dzień Drzewa - Printoteka.pl

Witamy dzieci w pięknym lesie –
Już nowinę echo niesie,
że Dzień Drzewa dzisiaj mamy,
więc świętować zaczynamy!

28 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Jabłka. Dzieci wraz z Panią Olą robiły sok jabłkowy, oraz próbowały ciasta -szarlotki. Przesyłamy Państwu parę zdjęć z tego wesołego i  „pysznego dnia” 

 

Zachęcamy  chętne dzieci do przynoszenia korków ( plastikowych zakrętek) oraz baterii do naszej sali. ” Korkuś ” oraz ” Bateriuś” , którzy zadomowili się u Nas w grupie  będą zachwyceni :):):)